KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7923028
nr 792 3028
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Artur Bianchini (1869-1955), strandparti, signerad, olja på duk, 61x49
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 26 november 2012
2.000 kr
2.400 kr
2.800 kr
- Klassiska
Artur Bianchini
Läs mer om Artur Bianchini